Dlaczego nie można pić coli w aparacie

Pobierz

Ciągnące się batoniki, krówki, cukierki do żucia czy też gumy rozpuszczalne oblepiają nie tylko zęby, ale również zamki znajdujące się w aparacie.Witam, w wyniku wypadku w ścianie mojego pęcherza powstał krwiak o pojemności ok.300ml.. Bzdury , tam są tylko sztuczne konserwanty lub barwniki nic szkodliwego dla aparatu na zęby ;D Coli , raczej nie .. ?Pamiętajmy, że po zjedzeniu czegokolwiek, co zawiera kwas nie wolno od razu myć zębów - trzeba odczekać przynajmniej 30, a najlepiej 60 minut.. Zwłaszcza ten szafirowy szybko żółknie i się martwię.. metalowy ?. 2012-11-02 09:37:05; .. nie wolno pic Coli i innychbgazowanych napojów, ponieważ grozi to odklejeniem sie zamków.. Inni piszą że sie nie rozpuszcza a inni piszą że się ropuszcza ., To pić czy nie pić .. Czasami wchodzi coś pomiędzy żeby ale przy ich myciu wychodzi.. nawet łyka nie wzi•Aparat należy nosić minimum 4 godziny w dzień oraz całą noc.. 2011-04-26 11:39:46; Czy mogę pić napoje gazwoane po przebiciu kolczyka w języku .Moja ortodontka, mi też kazała nie pić coli, nie rzuć gumy, nie jeść orzechów, bo może się coś stać.. Osoby, które nie mogą pić napojów gazowanych (a Coca-Cola jest napojem gazowanym) powinny w ogóle nie spożywać, ponieważ zawiera takie "bąbelki" w swoim napoju co podrażnia gardło.. • Aparat zakładamy zawsze na umyte zęby.. Dlatego jeśli wypijesz taką wodę, nic złego się nie stanie, przeciwnie, możesz .1 day ago Co więc należy jeść i pic, aby zadbać należycie o zdrowie swoich zębów?.

• W aparacie nie jemy, pić można tylko wodę.

Dentysta mówił że nie powinnam żuć gum bo wchodzą w suwaki ale ja tam żuje i nie wchodzą.. Oczywiście, jeżeli chcesz możesz pić wy gazowaną Cole, bo tu chodzi tylko o ten gaz w Coli .Czy nie można pić Coli nosząc aparat ortodontyczny nawet przez słomkę?. po pierwsze cola rozpuszcza ten cały klej, po drugie jak Ci zdejmą aparat będziesz miała odbarwienia ;) Od razu mówię odbarwienia bardzo trudno schodzą ;/ Mam nadzieję, że rozwiałam twoje wątpliwości.. Odklejanie się części aparatu ortodontycznego - odpowiada Lek.. Inaczej rozmiękczone przez kwasy szkliwo może zostać uszkodzone podczas szczotkowania.. Dlatego też najlepiej, by takie osoby .1 day agoAug 23, 2022witam, piłem dziennie jakieś 2 litry pepsi/ coca coli tych orginalnych, do każdego posiłku, do każdego fast fooda, popijałem wszystko tym, teraz 3 dni!. Zbigniew Kirkor.. Częste picie Coca-Coli źle działa na zęby.. cola ma w składzie dużo kwasu,który ma działanie niszczące,wytrawia szkliwo i rozpuszcza materiały,ale musiałaby pani pić jej bardzo dużo,a przede wszystkim przetrzymywać ją w jamie ustnej ,aby doszło do następowego odklejenia zamków.oczywiście odradzam picie coli tak czy owak,a jeśli już,to dobrze jest potem przepłukać jamę ustną wodą i pamiętać …Zobacz 10 odpowiedzi na pytanie: dlaczego nie mozna zuć gumy i pić coli z aparatem stałym?.

Nie można także pić coli, energetyków, bo może powodować odklejanie się zamków.

Bakterie coli są bardzo niebezpieczne dla człowieka.Aparatów nie zaleca się osobom przyjmującym niektóre leki, np. przeciw osteoporozie (odbywająca się pod wpływem tych leków przebudowa struktury kości utrudnia leczenie ortodontyczne), a także w przypadku postępującej choroby przyzębia (przedtem trzeba zlikwidować stany zapalne w jamie ustnej).Należy również wystrzegać się picia coli, gdyż zawarte w niej składniki rozpuszczają klej przytwierdzający aparat do zębów.. Pytania .. Aleksandra Witkowska.Ja mam aparat i jem wszystko.. Piję normalnie Cole, żuję gumy i nic się nie dzieje, więc wydaje mi się, ż możesz normalnie pić.. Zbigniew Sycz.. Jeśli zachowana była dobra higiena to na zębach nie będzie żadnych śladów.W żadnym wypadku nie możesz dopuścić do rozwinięcia się próchnicy, bo leczenie ubytków jest mocno utrudnione.. Zakażenia można więc uniknąć dbając o prawidłowe warunki higieniczne w miejscach przygotowywania posiłków, jak również myjąc ręce oraz produkty roślinne pod bieżącą wodą.Wody nie należy używać do celów konsumpcyjnych - informuje Cyryla Staszewska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.. Na początku może być trudno ale później się przyzwyczaisz to nawet go czuć nie będziesz.Coca-Cola zawiera konserwantych, substancje szkodliwe dla zdrowia..

Wiesz ..to zależy od kleju na aparacie .. jeśli nie jesteś pewna spytaj się ortodonty .

Nie mozno tez pic kawy, herbaty i chyba kakaa bo zostaną przebarwienia.. Z góry dziękuję za pomoc.Co mogę pić w szkole, by nie przebarwiało zębów i aparatu?. Po drugie, na zajęciach nie mam możliwości mycia zębów po każdym posiłku, czy mógłby mi ktoś poradzić, jakie posiłki przygotowywać, żeby jak najmniej resztek pozostawało w aparacie?Aparatów nie zaleca się osobom przyjmującym niektóre leki, np. przeciw osteoporozie (odbywająca się pod wpływem tych leków przebudowa struktury kości utrudnia leczenie ortodontyczne), a także w przypadku postępującej choroby przyzębia (przedtem trzeba zlikwidować stany zapalne w jamie ustnej).Poniżej znajdziesz do nich odnośniki: Możliwość znieczulenia ogólnego przy aparacie ortodontycznym - odpowiada Dr n. med.. W weekend aparat nosimy dłużej.. Mam do 23 maja górę założoną Chcę się napić coli ale nwm czy się klej rozpuszcza .. Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Za tydzień mój chłopak organizuje urodziny i chciałabym się upewnić czy mogę spożywać na nich alkohol, a jeśli nie to ile czasu muszę się jeszcze powstrzymywać?. Więc możesz jeść wszystko - spokojnie..

Pierwszy tydzień boli , później są zmieniane gumki i podkręcany aparat .Czy można pić cole w aparacie stałym?

Szkoła - zapytaj eksperta (1612) Szkoła - zapytaj eksperta (1612) Wszystkie (1612) Język angielski (839) Język polski (400) Matematyka .A jednak ludzie są mądrzy inaczej -.-Nie można pić coli z aparatem stałym!. Pokarmy lepkie .. Przede wszystkim żadnych twardych i ciągnących produktów, buraków, jagód, szpinaku oraz ciemnych soków i coli.. 2010-09-03 21:57:43; Czy jeżeli mam 13 lat to mogę pić napoje energetyzujące ?. 2010-07-15 12:44:41; Czy mogę pić takie napoje podczas odchudzania się.. Założenie aparatu ortodontycznego po znieczuleniu zewnątrzoponowym - odpowiada Lek.. Pozdrawiam Ryuuzaki :)Dużo czytałam, jak i słyszałam że nie można pić Coca Coli w aparacie ortodontycznym ale niedawno w reklamie Coca Coli Zero zauważyłam że pije ją chłopak w aparacie .. orzechy czy cole.. 2011-02-22 15:49:16; Czy mogę pić napoje energetyzujące?. Czy po zdjęciu aparatu pozostaną plamy na zębach?. • Aparat pielęgnujemy środkami do tego przeznaczonymi, specjalną szczotką lub bardzo miękką szczoteczką dentystyczną, najlepiej mydłem bezzapachowym (pasta do zębów może porysować .Druga grupa specjalistów zgadza się z tym, że takie wyjaśnienia, dlaczego nie można pić wody destylowanej, są całkowicie nieuzasadnione, ponieważ większa ilość minerałów otrzymuje osoba, nie spożywając tej cieczy, ale z artykułów spożywczych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt