Calineczka pytania do tekstu

Pobierz

— Możesz zostać u mnie przez zimę, tylko musisz mi za to utrzymywać porządek i czystość w mieszkaniu, a w chwilach wolnych opowiadać ciekawe historie, które niezmiernie lubię.. Napiszcie też odpowiedzi.. - cechy wiersza: rym, rytm, wers, strofa.. 1) Gdzie pojawiła się maleńka dziewczynka?. - Kto chciał pojąć Calineczkę za żonę?. urodziła się z ziarenka znaleziono ją w kapuście przyniósł ją bocian urodziła ją mama Ile Calineczka miała wzrostu?. Ponieważ jest to obszerna opowieść, przystosowanie jej do wystawienia wymagało wprowadzenia znacznych modyfikacji.• Calineczka spacerowała wśród kwiatów rosnących na łące.. Postarajcie się zredagować jak najwięcej pytań.. było większe od pozostałych 4. a) maku b) jęczmienia c) gorczycy d) słonecznika 2) Jakiego wzrostu była Calineczka?. Ocena postępowania dziewczynki.. Calineczką ją nazwano dla żartu po prostu, bo na oko jej dawano najwyżej cal wzrostu.. b) Faza realizacyjna .. 2.Umiesz wyodrębniać w utworze postaci.Dec 10, 2021Plik Pytania do tekstu Kubuś Puchatek.doc na koncie użytkownika magoroma • folder czytanie ze zrozumieniem • Data dodania: 10 paź 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.May 18, 2021Zadanie: nawiązując do tekstu quot fulwiusz ruggieri o sejmie polskim w czasach zygmunta n augusta quot poniżej mam napisać odp na pytania 1 przedstaw ..

Pytania do tekstu.

Nieco większa niż kropeczka, która kończy każde zdanie.. zamku 3.. - Kto chciał pojąć Calineczkę za żonę?. Calineczka Calineczka jak wykrzyknik jak pytanie.. Jaki rozmiar miało jajko brzydkiego kaczątka?. a) Calineczka miała zostać królową żab b) Calineczka miała zostać żoną jej syna c) Calineczka miała być ich gosposią 3) .Calineczka - Hans Christian Andersen Była sobie pewnego razu kobieta, która bardzo, bardzo pragnęła mieć malutkie dziecko, ale nie wiedziała, skąd je wziąć.. Quizy » Literatura, Język Polski.6.. Zapraszamy do działu testów wiedzy z lektur szkolnych i nie tylko.. Calineczka, Calineczka, jak wykrzyknik, jak pytanie, nieco większa niż kropeczka, która kończy każde zdanie.Nawiązanie do tematu - rozwiązywanie plątaninki z hasłem: Calineczka (załącznik 1).. /Calineczka/ b).. a) nic nie zapłaciła b) jeden grosik c) dziesięć groszy 4) Kto porwał Calineczkę na żonę dla .Nasze lektury - "Calineczka" - Test.. tak 6.Temat: Calineczka.. a) nie więcej niż cal b) 1 centymetr c) 5 cali 3) Ile zapłaciła kobieta czarownicy za ziarenko z którego wyrosła Calineczka?. Ile kwiatów zobaczyła Calineczka w czasie swojego spaceru?. - Z kim zaprzyjaźniła się Calineczka i dlaczego?. Pokaz ilustracji Odrobinki: dostrzeganie charakterystycznych cech zewnętrznych postaci, wypowiedzi opisujące Odrobinkę,Brzydkie Kaczątko, Calineczka, Królowa Śniegu - wiele postaci z baśni Hansa Christiana Andersena towarzyszy nam na co dzień..

Odpowiedz na pytania: a).

1 cm 1 metr 1 cal 2 metry Kto pierwszy porwał Calineczkę?. Czy brzydkie kaczątko umiało pływać?. motyl ropucha jaskółka sowa1) Z jakiego ziarenka wyrosła Calineczka?. czytanie ze zrozumieniem i odpowiadanie na pytania do tekstu, uzupełnianie wyrazów spółgłoskami miękkimi, dzielenie wyrazów na sylaby, układanie zdania z rozsypanki wyrazowej.. Były tam trzy rzędy po dwa maki, pięć rzędów po trzy bławatki, cztery rzędy po pięć jaskrów.. Wkrótce skończy się lato i lecieć będę do kraju, gdzie zawsze jest ciepło i pięknie.. Akcja utworu dzieje się: na wsi 2. zachomikowany.1.. Kto poszedł do czarownicy prosić o dziecko?. Calineczko Calineczko porwę ciebie okruszynko.Pytania do lektury Calineczka - Gdzie urodziła się Calineczka?. /w płatkach róży/ d).. Wypowiedzi uczniów na temat przygód Calineczki.. Skąd wzięła się Calineczka?. Zapiszcie je tutaj lub w zeszycie.. Położono ją na listku w łupinie orzecha, w podróż życia tą kołyską zabrała ją rzeka.. • Będąc gościem Polnej Myszy, Calineczka pomagała jej robić zapasy na zimę.Calineczka zaś zaczęła gorzko płakać i opowiedziała jaskółce swoją smutną historię.. Idąc dalej, niedaleko stawu zobaczyła dziesięć lilii wodnych.. - U kogo zamieszkała Calineczka?.

Przeczytajcie ciekawostkę i ułóżcie pytania do tego tekstu.

Zabiorę cię tam!To Calineczka, mniejsza od okruszka!. Pewnego razu kret pokazał Calineczce ciało zamarzniętej jaskółki.. Calineczka naturalnie zgodziła się z największą chęcią i tym sposobem miała zapewniony dobry byt przez całą zimę.. /Calineczka/ 7.. Jak miała na imię bohaterka bajki?. - Sami nie chodzą…1.. W pobliżu jakiego budynku założyła swoje gniazdo kacza mama?. Jakie cechy charakteru posiadali bohaterowie bajki?Tym razem, wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom i odpowiadając na pytania o scenariusze bajek i baśni, na których wszyscy się wychowaliśmy, wybrałem baśń H. Ch.. Calineczka troszczyła się o nią całą zimę.. - Kto porwał dziewczynkę?. uzupełnij treść .Calineczka Wstęp 4 Aplikacja multimedialna z tłumaczeniem na polski język migowy (PJM) W aplikacji znajduje się cały pakiet materiałów ćwiczeniowych.. - Kto porwał dziewczynkę?. Okazało się, że jaskółka żyje.. Nie chodzę.. Andersena pt. "Calineczka".. Kto został królową?. Była sobie raz dziewczynka najmniejsza z malutkich, śliczną buzią, śmieszną minką rozpraszała smutki.. - fikcja literacka.. Czytanie tekstu literackiego lub popularnonaukowego ze zrozumieniem.. Tak też jaskółka za okazaną pomoc pomogła w ucieczce Calineczce.. Gdy dziewczynka przepływała z nurtem obok bagna już w ramiona wziąć ją chciał ropucha szkaradna..

Zapisując pytania, proszę odpowiedzieć pełnym zdaniem w zeszycie.

Ptaszkowi zrobiło się jej bardzo żal, powiedział więc, patrząc jej w oczy: - Calineczko, tak jak ty ocaliłaś mi życie, tak ja teraz uratuję ciebie od starego kreta.. Oto "Wywiad z Anonimowym": - Chodzisz do Kościoła?. Czyją żoną miała zostać Calineczka?. 50.Moich rozmówców wyróżniała pewna specyficzna postawa intelektualno-obyczajowa, którą zawarłem w tym tekście.. - epitet, przenośnia, porównanie.. /wstrętna ropucha/ e).. 2.Wdrażanie do wyodrębniania postaci w tekście.. /pewna kobieta/ c).. Poszła więc do starej czarownicy i powiedziała jej: - Pragnęłabym z całego serca mieć małe dziecko, czy mogłabyś mi powiedzieć, skąd je mogę wziąć?Nieszczęśliwy nosorożec robi wszystko, żeby spełnić swoje największe marzenie.. Cele sformułowane w języku ucznia: 1.Potrafisz uważnie słuchać tekst baśni.. - U kogo zamieszkała Calineczka?. a) Wśród płatków kwiatu, który wyrósł z posianego nasionka b) Wśród drzew w parku c) Wśród płatków tulipana 2) Dlaczego ropucha porwała Calineczkę?. Czy wiecie, jak zakończyły się.. Nawiązując do tekstu "Fulwiusz Ruggieri o sejmie polskim w czasach Zygmunta n Augusta" (poniżej) mam napisać odp na pytania: 1.PRzedstaw procedurę obrad parlamentu.. 3.Wyróżnianie cech związanych z głównym bohaterem.. Darmowe quizy dla dzieci w każdym wieku.. Słowem - jestem przekonany, że taki człowiek istnieje i krąży gdzieś wokół nas.. - autor, narrator, bohater, czas i miejsce zdarzeń.Ref.. Gdzie mieszkała Calineczka?. Oprócz podstawowej funkcji wyświetlania poszczególnych stron aplikacja daje możliwość ich powiększania/pomniejsza- nia — tak, aby skupić uwagę ucznia na wybranym elemencie.Calineczka została uratowana przez ocaloną niegdyś przez siebie jaskółkę, która zaniosła ją na pole kwiatów.. Kto porwał dziewczynkę?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt