Bryk pl w pustyni iw puszczy test

Pobierz

7 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Rozwiąż quiz z lektury i sprawdź!Test z lektury: "W pustyni i w puszczy".. [przypis edytorski] ⁶czerwonak — flaming; nazwa potoczna.. Test Średniowiecze 4.. W pustyni i w puszczy - przetestuj swoją wiedzę.. Jakie nazwisko miała Nel?. W pustyni i w puszczy - fauna Połącz w pary.. Jak nazywał się człowiek, który miał wykupić jeńców wojennych, a uciekł do Mahdiego, dla którego zostały .. Skomentuj.. Brakowało żywności, zwierzęta wyraźnie słabły.. Niestety, w wigilię wyjazdu panią Olivier w czasie drzemki ukąsił skorpion.. ''W pustyni i w puszczy'' Henryka Sienkiewicza - quiz sprawdzający z lektury.W pustyni i w puszczy - test znajomości lekturyTest znajomości lektury 1) King to nazwa a) psa b) słonia c) podróżnika d) lwa 2) Głównym z porywaczy dzieci był a) Kali b) Linde c) Fumba d) Idrys 3) Staś Tarkowski ma lat a) 15 b) 14 c) 13 d) 16 4) Nel Rawlinson ma lat a) 10 b) 8 c) 7 d) 11 5) Kali pochodzi z ludu a) Wa-hima b) M`Rua c) Faru d) Fumba 6) Nel jest z pochodzenia a .W pustyni i w puszczy - Test.. 1.Akcja powieści rozgrywa się w: Amazonii.W pustyni i w puszczy - test 65 pytań jednokrotnego wyboru Test.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Pan Rawlison i pan Tarkowski, pracujący przy budowie Kanału Sueskiego, mają wyjechać na inspekcję robót prowadzonych przy całej sieci kanałów w okolicach miasta Medinet..

Test: W pustyni i w puszczy.

Kategorie: Lektury, Quizy.. Wyślij zgłoszenie .Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Redakcja: Streszczenia.pl.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.W pustyni i w puszczy - - Test.. [przypis edytorski] W pustyni i w puszczy Staś wysłał depeszę.. Ta kultowa powieść autorstwa Henryka Sienkiewicza jest lekturą w 5 klasie szkoły podstawowej.. Brakuje odpowiedzi.. Mahdi Zgłoś błąd.. Odpowiedz na wszystkie pytania.. Tagi: polskie lektury, sienkiewicz, szkoła.. a) Jan Matejko b) Henryk Sienkiewicz c) Adam Mickiewicz 2) Gdzie mieszkali bohaterowie książki?. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Brakuje odpowiedzi.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.W pustyni i w puszczy - Test.. Epoka: Młoda Polska (modernizm) Autor: Sienkiewicz Henryk.. Lekarz zabronił jej wyjeżdżać.. Jak nazywał się Staś?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.. Inne testy w tej kategorii: Test Ten Obcy - Irena Jurgielewiczowa 2.. Jak nazywał się człowiek, który prowadził świętą wojnę?. Jak dobrze pamiętasz treść książki W pustyni i w puszczy?. Czytaj całośćNa tym, aby podczas drogi do domu zwiedzić pustynię..

Lektura: W pustyni i w puszczy.

Rozwiąż nasz quiz i przekonaj się, czy dokładnie przeczytałeś książkę!W pustyni i w puszczy TEST.. Wywodzi się z rodziny, w której ojciec.. U góry znajdziesz quiz W pustyni i w puszczy 28. wg Monikaplich.Lista pytańW pustyni i w puszczy.. Test: W pustyni i w puszczy.. Uzupełnili zapasy wody i napoili wielbłądy.. Ojcowie zezwolili na wyjazd z Dinah, wierząc w samodzielność i zaradność Stasia.. Rozwiąż test!16.. 1) Kto jest autorem powieści?. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.Test z "W pustyni i w puszczy" pomoże ci przygotować się do sprawdzianu ze znajomości lektury!. Test Ogniem I Mieczem - Henryk Sienkiewicz 5. a) w Warszawie b) w Londynie c) w Port Saidzie d) w Chartumie 3) Ojcowie głównych bohaterów byli: a) archeologami b) inżynierami c) podróżnikami d .W pustyni i w puszczy - 65 pytań jednokrotnego wyboru - Test.. Udostępnij.. Tarkowski Zgłoś błąd.. wg Buszaania.. W pustyni i w puszczy; W pustyni i w puszczy; najciekawsze fragmenty w pustyni i w puszczy; dlaczego warto przeczytać W pustyni i puszczy; Wymień 10 najważniejszych wydarzeń "W Pustyni i w Puszczy"Problematyka.. Na tym, aby upolować rzadkie zwierzęta.. Aby zebrać jak najwięcej ciekawych roślin.. Informacje.. a) w Port - Saidzie b) w Port - Sadzie c) El - Fajum 3) Kto zaplanował porwanie dzieci?Witaj na stronie Quizz.pl.. a) Henryk Sienkiewicz b) Bolesław Prus c) Adam Mickiewicz d) Juliusz Słowacki 2) Gdzie rozpoczyna się akcja powieści?.

W pustyni i w puszczy.

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. 1) Kto jest autorem książki " W pustyni i w puszczy"?. Test Przedwiośnie - Stefan Żeromski 6.. W pustyni i w puszczy - pytania z lekturyLista pytań dotyczących lektury W pustyni i w puszczy.. Możesz sobie na szybko powtórzyć najistotniejsze fakty z lektury.Najbardziej kompletny test z lektury W pustyni i w puszczy jaki znajdziesz w sieci.. 10 punktów do zdobycia!. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury W pustyni i w puszczyRozpoczęto przygotowania do podróży.. Test Opowiadania Borowskiego - Tadeusz Borowski 2.. 30 Super!Udanej zabawy!. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Test Nie-Boska komedia - Zygmunt Krasiński 2.Kiedy Sienkiewicz przystępował do pisania W pustyni i w puszczy, miał za sobą już 40 lat doświadczeń w pracy literackiej.. Dzieci wyruszyły więc najpierw kanałem, później koleją do Kairu.Kryjąc się w ciemnościach nocy, Sudańczycy pędzili wielbłądy, by pokonywały jak największe odległości.. Podziel się wpisem!Charakterystyka Stasia Tarkowskiego ("W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza) Staś Tarkowski to 14-letni chłopiec, główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza " W pustyni i w puszczy"..

Część 1W pustyni i w puszczy - Test wiedzy.

Pies .Rozwiąż quiz Eduelo i sprawdź swoją wiedzę ze szkoły.. Saba, którego przestano karmić, znikał gdzieś wśród piasków w poszukiwaniu pożywienia.. W pustyni i w puszczy.. Rawlison Zgłoś błąd.. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. Przewiń.. Zamierzają zabrać ze sobą dzieci.W Pustyni i w Puszczy Quiz Wiedzy.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. a) matka - Francuzką, a ojciec Polakiem b) matka - Polką, a ojciec Rosjaninem c) oboje byli Polakami 3) Kto zaplanował .Test wiedzy na temat powieści W pustyni i w puszczy.. Zawiera wszystkie powyższe pytania.. Quiz w Poczekalni.. 1) W zarządzie jakiego kanału pracowali panowie Rawlison i Tarkowski?. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Klasa 6 Polski.. Na tym, aby tata był z niego dumny.. Na początku XX wieku zyskał miano jednego z najpopularniejszych pisarzy świata, a jego powieści tłumaczono na blisko 30 języków i wydawano w rekordowych nakładach.Sam autor czuł się jednak już wyraźnie przemęczony i wyeksploatowany.⁵grobla — wał ziemny, który utrzymu e wodę w sztucznym zbiorniku lub chroni przyległe tereny przed wylewami rzeki.. a) Sueskiego b) Panamsiego c) Alberta 2) Jakiej narodowości byli rodzice Stasia?. W pustyni i w puszczy - przetestuj swoją wiedzę.. Test Chłopi - Władysław Reymont 4.. Test Twojej wiedzy!. Martix21 5 lat temu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt